SAKAL VE

BIYIK EKİMİ

Sakal ve bıyığınız seyrekse ya da daha az çıkıyorsa Sakal ve Bıyık ekimi ile artık bunun tedavisi  kliniğimizde yapılmaktadır. Bölgesel seyrelmeler, saçkıran ya da yara izi nedeniyle açılma olan bölgelere Safir FUE tekniğiyle yapılan nakil sayesinde daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Sakal ve bıyık kıllarının sıklığı, kalınlığı tamamen genetik yapıya bağlıdır. Ergenlik çağına girdikten sonra 3 yıl boyunca sakal ve bıyık kılları kalınlaşarak uzun, sert ve koyu kıl formunu alır. Erkeklik hormonu seviyesinde ciddi bir değişiklik olmadığı sürece sakal kılı bu karakteristik özelliğini korur.

Sakal kaybı, oto immün hastalıklar kadar cilt hastalıklarına bağlı da oluşabilir. Bunların dışında en ağır hasarı hormonsal dengesizlikler oluşturur. Saç, sakal dökülmesinin sebebini öğrenmek için testosteron seviyesi kontrol edilmelidir.

Sakal ve Bıyık Ekimi 

Kimler İçin

Uygundur?

Sakal ve bıyığı hiç olmayan veya seyrelmiş olan kişilerin ekim için başvurma sebeplerinin başında gelir. Sakal ekimi, hormonların bazal seviyeye ulaştığı 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Sakal kökleri düzensiz veya aralıklı çıkan erkekler için de bu işlem tercih edilir. Sakal ektirme işlemi, hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında bölgesel boşlukları olan erkeklere de uygulanabilir.

Nasıl Yapılır?

Sadece köklerin alınacağı bölge (donör) traşlanır. Komple saçları traş yapmaya gerek yoktur.

Klasik FUE yöntemi ile saç kökleri donör bölgeden sağlıklı bir şekilde tek tek alınır. Daha sonra hastanın yüz yapısına ve isteğine bağlı olarak köklerin nakil yapılacağı alanın formatı belirlenerek sakal çizgileri yapılır. Safir FUE yöntemi ile köklerin yerleşeceği yuvalar açılır. En son aşama olan köklerin yuvalara yerleştirme aşamasına geçilir. Sakal ekimi operasyonları ortalama 6-7 saat kadar sürmektedir.

Hizmetlerimiz

İletişim

Çağrı Merkezimiz
?????? : 0090 (542) 7947904
?????? : 0090 (542) 7947903
?????? : 0090 (542) 7947903
E-Mail
info@estetimeclinic.com

WhatsApp Hattı

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişim numaralarımızdan saç ekim uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.