SAÇ

MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış olup, alınan sonuçlar ise oldukça etkili bir uygulamadır. Saçlarının hızla döküldüğünü fark eden kişiler saç mezoterapisini kullanarak daha sağlıklı ve gür saçlara ulaşabilirler.

Kliniğimizde ; uygulanan Saç mezoterapisinde oldukça ince uçlu iğneler kullanılmakta ve saç derisine orta bölümden minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yapılmaktadır.

Mikroenjeksiyon sayesinde cildin fonksiyonel dermis tabakası uyarılarak saç kökünün ihtiyaç duyduğu mineraller ,oligelement ,vitaminler ve düzenleyiciler dokuya aktarılır.

Bu yapılan işlem lokal olarak uygulanır ve bu uygulama için herhangi bir yaş ve cinsiyet ayrımı gözetilmez. Yani işlem herkese rahatlıkla uygulanır.

Saç mezoterapisi kişinin saç dökülme hızını bağlı olarak , uygulanacak seans ve kür sayısı değişkenlik gösterebilir.

Mezoterapi Tedavisi 

Saç Mezoterapisi Yönteminin

Avantajları Nelerdir?

Saç mezoterapisi lokal olarak uygulanır. Uygulama çok başarılı sonuçlar vermektedir. Uygulama istenilen bölgeler seçilerek yapılabilmektedir. Saç mezoterapisi yapılırken saçların dökülen yerleri uyarılırken uygulama yapılmayan saç kökleri de bu işlemden olumlu yönde etkilenir.

Saç mezoterapisinin bir diğer avantajı ise daha az işlemle kısa süreli bir tedavi sürecidir. Birçok uygulamada hastalar saçlarındaki olumlu sonuçları kısa zamanda fark etmeye başlarlar.

   Kliniğimizde ;  Saç mezoterapisinde uygulanan vitaminler uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Saç Çıkmasını Sağlıyor mu?

Tabi ki saç mezoterapisi uygulanan her erkek ve kadında saç dökülmesinin durduğu görülmüştür. Bu uygulama çok işe yaramaktadır.

Saç mezoterapisi uygulanan bölgelerde saç kökleri uyarılır. Saç köklerinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler verilerek saçların tekrar sağlıklı hale dönmesine ortam hazırlanır.

Mezoterapi; kişilerde saç uzatmaya yarayan bir saç dökülme tedavi seçeneği olduğu gibi; aynı zamanda kellik sorununun geciktirilmesi tedavisinde de olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Saç mezoterapisi, saç dökülme sıkıntısı çekenlere veya saç ekimi haricinde farklı uygulamalarla hastalıklarına çözüm arayanlar için uygun bir tedavi şeklidir. Özellikle erkek tipi kellik Dünya’da ciddi bir sorun haline gelmiştir. Kelliğin ortak belirtileri saç kıran, saç incelmesi ve saç dökülmesinin yama şeklini alması gibi belirtilerdir.

Saç mezoterapisi uygulamasında kullanılan özel kokteylle kafa derisi içindeki kan dolaşımı artar ve vitaminle desteklenir. Yapılan bu işlemle saçlarınız yeniden büyüyebilir ve saç teli sayınız artar. Böylece saç köklerinizin daha iyi beslenmesini sağlar.

Saç dökülmesi tedavisinde elle mezoterapi ise enjekte mezoterapinin aksine enjeksiyon tabancasıyla uygulanmaktadır. Bu yöntem hem daha hızlı hem de daha az ağrılı ve acısız hale getirir.

Hizmetlerimiz

İletişim

Çağrı Merkezimiz
?????? : 0090 (542) 7947904
?????? : 0090 (542) 7947903
?????? : 0090 (542) 7947903
E-Mail
info@estetimeclinic.com

WhatsApp Hattı

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişim numaralarımızdan saç ekim uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.