KLASİK FUE

SAÇ EKİMİ

FUE Saç Ekimi işlemi 2005 yıllarında yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Daha önce kullanılan tekniğe (FUT) göre iyileşme süresi daha kısadır. Hastaların donör bölgesinden saç köklerini alabilmek için kullanılan en yaygın yöntemdir. Fue yöntemi ; genel olarak kafamızın arka kısmındaki donör bölgeden alınan dökülmemeye karşı duyarlı saç köklerinin , kafamızın ön ve üst kısmında saç dökülmesi veya seyrekleşmesi olan alanlara transfer edilmesiyle gerçekleştirilir.

Donör bölgesinden alınan saç köklerinin uzunluk ve yönlerine göre doğru bir şekilde ayrıştırılması gerekir. Tüm bu işlem sırasından alınan saç köklerinin herhangi bir şekilde zarar görmemesi çok önemlidir.

Kişinin başının arka kısmındaki saç kökleri yetersiz kaldığı zaman vücudumuzun başka bölgelerinden (sakal ve göğüs) de saç kökü almak mümkündür.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) YÖNTEMİ

Dünyada en çok

Tercih edilen sistem.

Fue yöntemi diğer yöntemlerle de beraber yapılan bir uygulamadır. Örneğin;

  • Klasik FUE (Mikro motor aracılığı ile yapılan FUE yöntemi)
  • DHI FUE (Choi implantları ile yapılan FUE yöntemi)
  • Safir FUE (Safir bıçaklarla yapılan FUE yöntemi

Ekilecek Saç Köklerinin Ense Bölgesinden Alınmasının Nedeni

Ense bölgesindeki saçlar testosterona karşı duyarsız olduğu için dökülmez. Dökülmeye karşı duyarsız olduğu için ense bölgesindeki saç kökleri tercih ediliyor. Farklı bir hastalıktan dolayı ense bölgesindeki saçlar da dökülmüş ya da yetersiz ise bu durumda sakal ve göğüs gibi vücudun farklı bölgelerinden de saç kökü alınabiliyor.

FUE Saç Ekimi

İşlemi Sonrası

FUE Saç Ekimi ameliyatının ardından ekilen saç kökleri ortalama bir ay içerisinde dökülür. Bu Saç Ekimi işleminde olması gereken ve beklenen bir süreçtir. Bu dökülme işleminin ardından nakil yapılan  saç köklerinde 3.ay ‘ da kalıcı olmak üzere yeni saçlar çıkar. 6. ay’ a geldiğimizde nakil yapılan saçların %60 – %70 ‘i çıkış sürecini tamamlamış olur. 1. seneye gelindiğinde nakil yapılan saçların hepsi çıkmış ve uzamış olur. 1 seneden sonra yeni saç çıkması beklenilmemesi gereken bir durumdur.

Estetimeclinic‘de kullanılan tekniğin özelliğine göre ekilen saç köklerinin yaklaşık %90’lık bir verimle saç çıkması sağlanır. İlk yıkama işlemi uzman ekibimiz tarafından hastanede gerçekleştirilir, ardından hastalara saçlarını nasıl yıkamaları gerektiği konusunda ayrıntılı bilgi verilir.

Hizmetlerimiz

İletişim

Çağrı Merkezimiz
?????? : 0090 (542) 7947904
?????? : 0090 (542) 7947903
?????? : 0090 (542) 7947903
E-Mail
info@estetimeclinic.com

WhatsApp Hattı

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişim numaralarımızdan saç ekim uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.