Kaş Ekimi ve

Kaş Kaybının Nedenleri

Kaşların bizim bakışımızı tanımlamaya yardımcı yüzde kritik bir özelliği vardır. Kaş yüzde merkezi bir konumda bulunmaktadır ve gözleri (yüzdeki en önemli unsur) çerçeveleyen kişinin görünümünü saçlardan çok daha fazla etkiyen bir öneme sahiptir. Kaş ekimi diğer yapılan uygulamalar ( Saç ekimi ve Sakal ekimi) arasında en titizlikle çalışması gereken ve en zahmetli olanıdır.

Kaşlar zamanla tiroid ve diğer sistemik hastalıklar, alopesi areata, yanıklar, dövmeler, enfeksiyonlar, tekrarlanan koparma, kaş büyümeye konjenital yetersizlik ya da ince kaşlar için genetik eğilim dâhil olmak üzere çeşitli nedenlerle için dökülmüş olabilir.

Kaş restorasyonu, kafa derisi üzerinde yapılan diğer saç nakli işlemleri gibi uygun adaylar için kalıcı bir işlemdir. Kaşlar kendine has özelliklere sahip olduğundan, ancak kaş nakli saç naklinden daha farklıdır.

Kaş Ekimi 

Kaş Ekimi

Süreci

Kaş ekimi işlemi Safir FUE veya DHI FUE tekniği ile yapılması daha doğrudur. Bu teknikler ile yapıldığında başarı oranı daha yüksektir.

  1. Muayene : Kişiye uygun olan kaş formatı muayene sırasında belirlenir. Bu format uzman tarafından kişinin yüz ve göz çevresinin yapısına göre belirler. Bir diğer önemli husus ise kişinin donör bölgedeki saç köklerinin yapısıdır.
  2. Saç köklerinin çıkarılması : Nakil yapılacak kaş alanı çok büyük olmadığından , donör bölgenin komple traşlanmasına gerek yoktur. Uzman kişinin belirlediği alanı sadece traşlamak yeterli olacaktır. Bu alan küçük bir alan olduğundan çevresindeki saçlarla bu alanı kamufle etmek mümkündür. Klasik FUE tekniği ile saç kökleri tek tek dikkatli biçimde alınır.
  3. Saç köklerinin nakil aşaması : İşlem Safir FUE tekniği ile yapılacaksa belirlenen format içerisine kaş kıllarının kendi yönleri taklit edilerek , köklerin yerleşeceği yuvalar açılır. Daha sonra bu yuvaların içine uzmanlar tarafından saç kökleri nakledilir. İşlem DHI FUE tekniği ile yapılacaksa belirlenen format içerisine choi kalemler yardımı ile saç kökleri uzmanlar tarafından nakledilir. Bu teknikte Safir FUE de olduğu gibi yuvalar açmaya gerek yoktur.

Kaş nakli için dört ipucu:

Kaş naklinde sadece tekli kıl kökü kullanılmalıdır, çoklu kıl kökü değil.
Kıl kökleri doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde rotasyona tabi tutulmalıdır.
Nakledilen kıl kökleri cilt yüzeyine mümkün olduğunca yatay pozisyonda ekilmiş olmalıdır.
Nakledilen greftler, kaşların yüzle uyumlu olacak şekilde doğal bir şekilde ekilmesi, bunun için hafif yukarıya doğru çıkması gereken ya da yatay uzaması gereken kısımların çok iyi tasarlanması gerekir. Ayrıca her iki kaşın tam ortasında, tıpkı doğal kaşlarda olduğu gibi hafif bir kavis oluşması gerekir.

Hizmetlerimiz

İletişim

Çağrı Merkezimiz
?????? : 0090 (542) 7947904
?????? : 0090 (542) 7947903
?????? : 0090 (542) 7947903
E-Mail
info@estetimeclinic.com

WhatsApp Hattı

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişim numaralarımızdan saç ekim uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.

    Copyright 2018 by Kar.Media. All rights reserved.