HİZMETLERİMİZ

  1. Anasayfa
  2. Sakal ve Bıyık Ekimi

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Herhangi bir nedenden sakalların ve bıyıkların çıkmadığı veya döküldüğü durumlarda, yaralanma, yanık gibi nedenlerle sakalın eksildiği alana vücudun ense (dönor) bölgesinden tek tek alınan köklerin bu bölgeye transfer edilmesidir.


Kökler istenilen alandan alınabilir ancak genellikle ense bölgesindeki saç kökleri daha kaliteli ve genetik olarak dökülmediği için bu bölge tercih edilmelidir. İşlem lokal anesteziyle yapıldığından ağrı sancı hissedilmez.


Öncelikle sakal ekimi yapılacak alan belirlenir.Kişinin yüz hatlarına uygun estetik ve doğallığı bozmayacak bir çizim yapılır. Dökülen seyrelen yara ve yanıklardan dolayı tamamen dökülmüş alanlara uygun sıklıkda sakal ekimi gerçekleştirmek için alınacak kök sayısı belirlenir ve ekim planlanır.


Sakal saç gibi değildir kişden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1500-3000 kök arasında ekim yapılabilir.3000 kök civarında sakal ekimi tatmin edici sonuç verir. 0.6-0.7 mm lik uçlarla ve dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz. Enseden alınması durumunda alındığı kök sayısı kadar seyrelme olur. operasyon dikkat ve incelik isteyen bir işlemdir.işlem yaklaşık olarak 8-9 saat sürmektedir.işlem öncesi hasta lokal anestezi yöntemi kullanılarak kıl köklerinin alınacağı ve akabinde ekim işleminin yapılacağı alan uyuşturulur herhangi bir ağrı duymadan konforlu bir işlem gerçekleştirilir.