HİZMETLERİMİZ

  1. Anasayfa
  2. Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi işleminde çok ince uçlu özel bir iğne kullanılmaktadır. Bu iğne ile saçlı deri içerisine özel bir karışım enjekte edilmektedir. Bu karışımın içerisinde vitaminler, mineraller, çeşitli elementler ve saçlı derideki kan dolaşımını arttırıcı ve düzenleyici ilaçlar vardır.


Saçlı deriye özel iğnelerle bu karışımın enjekte edilmesi sonucunda saçta çok büyük faydalar elde edilmektedir. Saç mezoterapisi acısız ve ağrısız bir işlemdir. Saç mezoterapisi saç dökülmesini engeller, saç kalitesini arttırır ve yeni saç çıkmasına katkıda bulunur.


SAÇ MEZOTERAPİSİNİN ÜÇ AYRI ETKİSİ VARDIR.

1) Saç Dökülmesini Durdurur


Saç dökülmesi bayanlarda ve erkeklerde ayrı ayrı nedenlerle oluşan, bazen hastalık, bazen de genetik faktörlere bağlı istenmeyen bir durumdur. Ancak sonuç olarak hangi durumla olursa olsun saç dökülmesi, saçlı deride meydana gelen dolaşım bozukluğunun neticesidir. Saç mezoterapisi bu dolaşım bozukluğunu direkt hedefe yönelik olarak düzelttiği için dökümeyi çok yüksek oranlarda durdurmakta ve kısa sürede olumlu sonuçlar alınmaktadır.


2) Saç Kalitesini Arttırır


Saç mezoterapisinin ikinci etkisi saç kalitesini arttırmasıdır. Saç mezoterapisi ile saçlar daha canlı, daha parlak ve daha kalın telli hale gelir. Beslenmesi ve dolaşım düzeni bozulan saç hücrelerinden bir kısmı dökülmeyip cansızlaşmaktadır. Bu cansız saç hücreleri mezoterapide kullanılan karışımın içindeki vitamin ve elementler ile saçta düzelme, canlanma, parlaklaşma ve kalınlaşma meydana getirmektedir.


3) Canlılığını Kaybeden Saç Hücrelerini Harekete Geçirir


Dolaşımı ve beslenmesi bozulan saçlar dökülmüştür ancak saçlı deride, dökülen saçlara ait hücreler adeta bitkisel hayat diyebileceğimiz bir durumda beklemektedir. Saç mezoterapisi beklemede olan bu hücrelere saç üretimini yaptıracak gerekli vitamin ve mineralleri direkt olarak takviye eder ve bu hücreler canlanır.


SAÇ MEZOTERAPİSİ NE KADAR SÜRE ETKİLİDİR?

Saç mezoterapisinin devamı, altta yatan nedene göre belirlenir. Saç mezoterapisi uygulanacak kişi bir bayan hasta ise, saçlar düzensizlik ve kansızlığa bağlı olarak zayıflamış ise bu hastanın kansızlığı tedavi edilip saç mezoterapisi uygulanırsa tekrar bir mezoterapiye ihtiyaç yoktur. Yine bir bayan hastada genetik bir dökülme var ise, saç mezoterapisi uygulandıktan bir süre sonra genetik faktörler tekrar devreye gireceğinden aylık veya 3 aylık sürelerde tek seans şeklinde mezoterapiye ihtiyaç duyulur.


Erkek hastalarda ise genetik nedenlere bağlı olarak mezoterapi sırasında bir çeşit hap kullandırıldığı için 10 seanstan sonra mezoterapiye ihtiyaç duyulmaz.


Ancak yine de saçı dökülsün veya dökülmesin tüm hastalara yılda 3 - 4 defa tek seans şeklinde mezoterapi ile bir doping yaptırmaları önerilmektedir.


NOT: Saç mezoterapisi 7 den 70 e saç dökülmesi olan herkese uygulanabilecek, hiçbir cins ayrımı gözetmeyen, lokal, ağrısız acısız, hiçbir yan etkisi olmayan bir işlemdir. Saç dökülme sebebi ne olursa olsun saç mezoterapisi etkili bir uygulamadır.