HİZMETLERİMİZ

  1. Anasayfa
  2. Fue Yöntemi

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç kökü transfer işlemi olup,saçların yoğun olduğu ense (dönor) bölgeden alınan saç köklerinin daha seyrek olan boş bölgelere ekilmesi işlemidir.Saç ekimi operasyonu ; saç kökleri kişinin kendinden elde edildiği için doğal ve sağlıklı sonuçlar veren kalıcı bir yöntemdir.

Saç köklerinin enseden bir şerit halinde kesi yapılarak alınan köklerin mikroskoplar altında foliküler ünitelere ayrıştırılması işlemidir. (SAÇ EKİMİNDE BU YÖNTEM ESKİ YÖNTEMDİR)

2002 yılında FUE yönteminin tıp literatürüne girmesiyle birlikte yerini yavaş yavaş FUE yöntemine bırakmıştır. Günümüzde çoğu saç ekim merkezinde FUE Yöntemi tercih edilmekle birlikte, bazı istisnai durumlarda FUT Yöntemi de uygulanmaktadır.

FUT yöntemi, saç ekimi operasyonlarında teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, artık neredeyse rafa kalkmış bir tekniktir.

Başımızın arka (ense) kısmında bulunan iki kulak arasındaki genetik olarak dökülmeyen saçlardan yaralanılarak, cerrahi insizyon (doku kesilmesi) işlemi yapılmadan mikromotor yardımıyla gerçekleştirilir.Bu yöntemde saç kökleriniz verici(donör) alandan küçük silindirik punchlarla herhangi bir yatay kesi yapılmaksızın alınır. Kullanılan punchlar 0,6- 0,7- 0,8 mm çapındadır. Kök alımında folliküler vuruşlar tam ortalanarak ve dairesel vuruşlar ile saç yönünde çıkarılır. Çıkartılan saç kökleriniz hücre suyunda bekletilerek saç ekimi başlayana kadar canlılığını kaybetmeden saklanır.

DİKKAT!

Saç ekimi öncesi ve sonrasında unutulmaması gereken en önemli detay her kişinin özel oduğu ve tüm değerlendirilmelerin kişiye özel yapılması gerektiğidir.

Saç ekimi mutlaka hastanede steril ortamlarda ,doktor kontrolünde uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

  • Pazartesi 07:00 - 20:00
  • Salı 07:00 - 20:00
  • Çarşamba 07:00 - 20:00
  • Perşembe 07:00 - 20:00
  • Cuma 07:00 - 20:00

SÜREÇLER NELERDİR?

Hazırlık Aşaması.

Saç analizi yapılır.

Gerekli tahliller için kan alınır.

İşlem için saçlarınız kısaltılır.

BİZE ULAŞIN

MikroFUE yöntemiyle saç ekimi operasyonu; saç kökleri kişinin kendinden elde edildiği için doğal ve sağlıklı sonuçlar veren kalıcı bir yöntemdir.

Ücretsiz Konsültasyon İçin Formu Doldur!

ÜCRETSİZ MUAYENE

FUE CERRAHİSİ NEDİR?

FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) saç ekimi ameliyatı, geleneksel şerit cerrahisinden çok daha az invaziftir. Neşter, zımba veya dikiş kullanılmaz. FUE, “cerrahi” den çok daha iyi bir “prosedür” olarak tanımlanmaktadır. Bu teknikle, verici alan, cilde nakedilir, böylece bireysel foliküler üniteler (FU) ortaya çıkar. Bireysel foliküler birimler görünür olduğunda, en ideal FU'ların çıkarılması için örnek toplanabilir. Genellikle en fazla folikülü olan birimler çıkarılmak üzere seçilir.

Bu, eksize edilen greft başına folikül sayısını maksimize etmemizi sağlar. Greft başına ortalama folikül sayısı, bu teknik ile geleneksel şerit toplanması ve mikroskobik diseksiyondan çok daha fazladır.

Her bir foliküler ünite çıkarıldıktan sonra teknisyenlere aktarılır, böylece her greft fazla dokudan kesilir ve özel alıcı sitelerimiz için mükemmel boyutta olur.

Tıraşsız FUE gibi FUE tekniği ile çok sayıda modifikasyon mümkündür, sadece ekstrakte edilen foliküler üniteler traş edilir ve etraftaki saçlar daha uzun bırakılır. Bu şekilde, tüm verici bölge aynı görünür, prosedür iz olmadan ve değişmeden kalır. Bu teknik daha uzun sürer ancak tam olarak saptanamazlığın avantajını sunar ve sıfır postoperatif aksama süresi gerektiren bireyler için uygundur.

FUE terimi oldukça spesifik görünmekle birlikte aslında bir neşter içermeyen herhangi bir ekstraksiyon tekniğini tanımlamak için kullanılmıştır.

Herhangi bir boyut delik keskin, donuk, manuel veya motorlu olmak üzere sınıflandırılır.Delik ne kadar uzun olursa kafa derisi travması ve donör skarının artma olasılığı artar. Tüm FUE kavramı görünür yara izi miktarını azaltmak olduğundan, büyük deliklerin kullanımı gerçekte verici alandaki yara miktarını arttırabilir. Genel bir kural olarak, küçük, keskin manuel delikler hem greft hem de verici bölgeye mümkün olan en az travma ile grafikler üretebilmektedir.

Saç nakli işleminin 6 adımı:


1.ADIM - DANIŞMA:

Operasyon Planı ve Saç Çizimi Tasarımı

2.ADIM - HAZIRLIK:

Saç Kesimi ve Lokal Anestezi

3.ADIM - EKSTRAKSİYON:

Donör bölgelerden saç köklerinin çıkarılması

4.ADIM - İNSİZYON:

Transplantasyon için kanalları açmak

5.ADIM - TRANSPLANTASYON:

Etkilenen bölgeye saç köklerinin implantasyonu

6.ADIM - POST İŞLEM PROSEDÜRLERİ:

Temizlik ve PRP

Son adım:

Operasyon sonrası bakım ve saç yıkama: Saç yıkama işlemi ve diğer talimatlar iyileşmeye yardımcı olur. Ve talimat belgelerinize nasıl bakılacağı ve ana dilinizde verilecektir.

FUE'nin birçok avantajı vardır;

• FUE yöntemi ile hastalar yoğun ve doğal görünümlü saçlar alırlar.

• Başlangıç ve ileri saç dökülmesi için bir çözümdür.

• Bu teknik hastalar için daha rahattır çünkü daha az ağrıya maruz kalırlar ve ameliyattan sonra yara izi, insizyon izi veya dikiş yoktur.

• FUE sonrası hastalar hızlı iyileşme elde eder; Hastalar normal yaşantılarına geri dönebilir ve bir gün sonra seyahat edebilirler.

• Doğru operasyon planı ile, verici sahada hiçbir hasar olmayacak ve çoklu operasyonlardan sonra bile görünümde hiçbir değişiklik olmayacaktır.